Otel Mimarisinde Seramik ve Çini

ÇİNİ İŞLEMECİLİĞİ VE OTEL MİMARİSİNDE SERAMİK KULLANIMI

Çini işlemeciliği Sanatı

Çini işlemeciliği sanatı çok eski tarihlere, ilk Müslüman Türk devletlerine kadar dayanan bir sanattır. Genel olarak, toprağa pişirildikten sonra şekil verilip tabak, çanak, bardak, vazo, süs eşyaları gibi araç gereçlerin üretilmesi olarak bilinir. İç ve dış mekân mimarisi olarak da kullanılır. Bunun yanında otel mimarisinde seramik kullanımı da oldukça yaygındır.

 

Otel Mimarisinde Çini ve Seramik Kullanımı

İç mekân mimarisinde çini ve seramik kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Siz eğer evinizde ya da iş yerinizde güzel, şık, zarif ve huzur veren bir tasarım istiyorsanız, bunu çini ve seramik kullanarak en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çini mimarisinin birçok türü vardır. İyice araştırıp, piyasada bu işi yapanlardan fiyat alırsanız çok uygun fiyatlara bu işi yapabilirsiniz. Bu iç mekân mimarisi daha çok otel mimarisinde seramik kullanımı şeklinde karşınıza çıkacaktır.

Fotoğrafta görüldüğü gibi seramik mimarisini genellikle otellerin tuvalet ve banyo kısımlarında kullanabilirsiniz. Çini mimarisi ise otel odalarındaki objeleriniz için daha uygun olacaktır. Seramik kullanımı oteller için bu bakımdan oldukça uygundur. Bu nedenle otellerinizde seramik mimarisini tercih ederseniz, daha güzel ve ilgi çekici oteliniz olur.

Uygun fiyatlara otellerinizin iç ve dış mimarisini seramikten yapmak isterseniz, bizce hiç zaman kaybetmeyin. Çünkü otel mimarisinde seramik kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Mutlaka siz de otelinizin diğer otellerden daha hoş görünmesini istersiniz.

 

Cultural Touches of Ceramic

As you can imagine ceramic is one of the cultural heritage of ours and utilizing from ceramic and designing architecture is so common these days.Especially; using ceramic architecture of hotels because hotels are one of the best advertisement for our country to other foreign people.Moreover; ceramic can be used inside of building or outside of building.Let’s check inside of building which are bathroom,toilet,kitchen or other wet areas.Using ceramic artitecture of hotels is so important because ceramic which is used in wet areas must have lower absorbtion power.As you can guess,Turkish people are so good on using ceramic on architectures if you look at the history of Turkish architecture.Mosques, caravansarays, madrasays, courts etc.There is one more significant thing about using ceramic architecture of hotels, using ceramic outside of building.Ceramic can be used outside of the building for odd or protection from cold or warm weather.In the past,using ceramic on outside for protection from weather was so common at the south and east.Because the differences of heat is too much on these places.Therefore,while coosing your ceramic for outside it must be impervious of the changings of weather.It must be handle with too hot or too cold weather.

 

Hamam,Banyo,Türk hamamı,Spa,Resteurant,Otel loby,mimari iç dekoresyon,ofis,barbekü,mutfak,salon,mimari tasarımlar,pastaneler,çini tasarımlar,porselen çini karolar

https://guvencini.com.tr/izlem–cinili+sauna+turk+hamami+turk+hamami+cini+panolar+kurna+panolari+porselen çini karolar+tile+hamam+ceramic tiles+baht+bahha+hammam+art+desing+pattern+artgallery+workshop+islamic ceramic tile+mywork+blue ceramic+gifts+dekor+architecture+decoration+pomegranete+colors+handmade+istanbul+türkiye+mevlana+çini tasarım

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir